День писемності
9 листопада, у день Преподобного Нестора-Літописця, ми відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно. Адже українська земля народила сина, який усвідомлював значення всього, що відбувалося на ній, прагнув зберегти національну пам'ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки. Саме він стояв біля витоків української писемності, збирав відомості про походження свого рідного Києва, його засновників , розповідав про події, що відбувалися на його очах.
Із колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. Світ – мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова. Словесність – початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили і розливається могутньою рікою.
Цікаво і змістовно пройшов у ліцеї тиждень української писемності та мови. Мета якого: ознайомити учнів з виникненням писемності; показати красу і багатство мови, довести, що рідна мова – це духовна святиня. Сприяти розширенню словникового запасу школярів, розвитку творчих здібностей. Бажанню берегти свою національну культуру. Розвивати почуття національної гідності. Формувати комунікативну компетентність. Виховувати любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.
Тижень української писемності та мови відкрився урочистою лінійкою У ліцеї було організовано мовознавчий квест для учнів 5-9 класів. Під час квесту учасники мали змогу пройти випробування і показати свої знання з правопису української мови, історії України та позмагатися у кмітливості під час розгадування ребусів на українську тематику. Після квесту учні взяли участь у віршованому флешмобі «Наша мова». Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.